Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти
Заклад освіти – територія порозуміння
- Безпека життєдіяльності учасників освітнього процесу в закладі ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил.
- Основні види життєдіяльності в закладі – це праця, навчання, гра, творчість.
- Перебуваючи в закладі, потрібно усвідомлювати наслідки своїх дій, щоб не створювати небезпечну ситуацію, розвивати відчуття особистої безпеки та безпеки оточуючих; розуміти те, що безпека, перш за все, залежить від кожної людини, її ставлення до навколишнього середовища та інших людей.
- У процесі навчання здобувачі освіти оволодівають різними навичками, можуть бути залучені до суспільно-корисної праці.
Заклад освіти – територія успіху
- Здобувачі освіти приходить до школи не пізніше, як за 10-15 хвилин до дзвінка на урок, приносить із собою необхідне навчальне приладдя (підручники, зошити, щоденник тощо).
- Здобувач освіти виконує домашні завдання з предметів згідно з розкладом уроків, керуючись статтею 42 Закону України «Про освіту» (академічна доброчесність).
- Для занять із трудового навчання школяр приносить робочий одяг (за необхідності) та необхідні матеріали й інструменти.
- На уроки фізкультури та спортивні заняття здобувач освіти обов’язково перевдягається в спортивний одяг і взуття. Школярі, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково присутні на уроці, перевдягнені в спортивну форму.
Заклад освіти – територія здобуття знань
- Здобувати знання необхідно не тільки під час уроків, а й в позаурочний час. Самоосвіта – додатковий важіль успішності людини.
- Здобувач освіти має право висловити свою думку під час уроку. Достатньо піднести руку – йому буде надано слово і його уважно вислухають.
- Успішна людина використовує урочний час тільки з навчальною метою, не відволікається сама й не дозволяє іншим відволікати себе від здобуття знань телефонними чи будь-якими зайвими розмовами під час уроків.
- Здобувач освіти завжди уважний на уроці, робить записи в зошиті розбірливо та охайно, бо усвідомлює залежність якості знань від цього.
Заклад освіти – територія порядку
- У разі пропуску занять школяр пред’являє класному керівнику записку від батьків (осіб, що їх замінюють) про причину відсутності на заняттях або довідку з медичної установи.
- До закінчення уроків школяр має право залишити територію закладу лише з дозволу класного керівника. Учасники освітнього процесу одягаються до школи в діловому стиля. Зовнішній вигляд – охайний, чистий, акуратний.
- Успішна людина підтримує чистоту та порядок у приміщенні закладу та на його території, береже шкільне майно.
- Здобувач освіти, якому стало зле на уроці, повідомляє про свій стан класного керівника або вчителя-предметника, звертається до медичної сестри закладу.
- Всі учасники освітнього процесу дотримуються порядку задля власної безпеки та безпеки оточуючих.
Заклад освіти – територія взаємоповаги
- Успішна людина намагається жити так, щоб людям поруч з нею було добре.
- Нормою поведінки в школі та поза її межами є прояв поваги до старших, піклування про молодших.
- Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свої погляди й переконання під час обговорення різних суперечливих і неоднозначних питань.
- Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки учасників освітнього процесу як в закладі, так і за його межами.
- Час перерви – особистий час кожного школяра. Він має право використовувати його на власний розсуд, проте поважати особистий простір інших.
Заклад освіти – територія безпеки
- Учасники освітнього процесу дотримуються правил безпеки як під час перебування в закладі, так і за його межами.
- Заклад освіти теплий і затишний, тому учасники освітнього процесу залишають верхній одяг у роздягальні.
- У закладі відсутні зброя, вибухові та вогненебезпечні предмети і речовини, а також спиртні напої, наркотичні та одурманюючі речовини тощо.
- Школярі, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, здають їх черговому вчителю або класному керівнику.
- Під час пересування коридорами та сходами учасники освітнього процесу дотримуються принципу правостороннього руху.